ŞANTİYE ÇADIRLARI

 

 


Çok amaçlı kullanılabilen, kısa süre içerisinde kullanılacak hale gelebilen özel bir temel gerektirmeyen son derece geniş kullanım alanı sağlayan, şiddetli rüzgarlara ve doğal afetlere dayanıklı, ısı ve nem yalıtımın sayesinde ısının dışarıya çıkmasını engelleyen, sökülmesi taşınması kolay, çok amaçlı kullanılan çadır modelleri.

'' Her türlü şantiyeler için istenilen çeşitli ebat ve boylarda üretimi yapılmaktadır. ''
 
 

 Ebatlar ve Örnek Yerleşim Şemaları

   

Kurma Şeması:

İlk aşama olarak ön ve arka kapıların çadırlarını yere seriniz ve kapı çemberlerini üst görüntüdeki gibi çadırın üzerinde oluşturup bağlayınız. İkinci aşama olarak demir aksamın tamamını yere seriniz ve A-B-C-D şemalarını izleyerek çemberleri oluşturunuz yerde birleştirip bağladığınız D şemasındaki hale gelen çemberleri ip kullanarak birbirine bağlayınız ve tüm çemberleri ara bağlantı boruları ile birleştiriniz. Demir aksamın
tamamını kurduktan sonra önce jüt bezini demir konstriksiyon üzerine çekip bağlayınız. Daha sonra ısı yalıtım malzemesini jüt bezinin üzerine ikinci kat olarak çekip bağlayınız. Sonra en son üçüncü kat olarak üst zemin malzemesi olan PVC sentetik tır brandasını çekip bağlayınız. Çadırın eteklerini kum, çakıl veya toprakla doldurunuz.
 

Şemada görüldüğü üzere 7 m. genişliğinde çadırlarımızın her çemberi 3 parçadan oluşmaktadır. 6 - 5 - 4 m genişliğindeki çadırlarımızın ise her çemberi 2 parçadan oluşmaktadır. Her çember arası 2 m olup uzunluk ölçüleri talep doğrultusunda değişkendir. Çemberler birbirlerine ara bağlantı boruları ile bağlanmaktadır.